Вишневецький замок (екскурсії)
Товарів:  48019   Продавців:  419  
Продавець:  Вишневецький замок (екскурсії)
НазваВишневецький замок (екскурсії)
РегіонТернопільська обл.
АдресаТернопільська обл, Збаражський р-н, смт.Вишнівець
Карта проїздуВідсутня
E-mail
WWW
Телефон(03550) 3 12 34, моб. тел: 067 304 19 49 Пришляк Богдан Ярославович
Опис

Замок у Вишнівці існував вже в ХV столітті.

Розміщений він був на правому березі річки. Але численні татарські напади спричинили неодноразову його руйнацію. Мабуть це спонукало власників Вишнівця перенести замок на вищий лівий берег р. Горині, де сам ландшафт допомагав краще організовувати оборону.

Певний час обидва замки існували одночасно. Новий замок служив надійним захистом для його мешканців. Історичні джерела свідчать, що татарські напади на Вишнівець тривали впродовж всього ХVІ століття, місто руйнувалося, але прямих вказівок про здобуття замку в них немає.

У першій половині ХVІІ століття укріплення замку вже не відповідали вимогам часу і князь Ярема Вишневецький модернізує замкові укріплення. Тепер це був квадратний у плані земляний замок з чотирьма бастіонами на рогах, з трьох боків оточений ровами. 17 і 18 століття внесло свої корективи у долю пам’ятки, останній з Вишневецьких – Михайло Сервацій перебудував замок на прекрасний палац.

Проте наступна часта зміна власників не найкращим чином позначилася на його стані та збірках. Спробу призупинити процес нищення пам’ятки зробив вчений-аматор і шанувальник старовини граф Володимир Плятер, який відкупив маєток у Абамалек в 1857 році і заходився відновлювати колекції палацу, доповнивши їх своєю збіркою.

Однак він зазнав фінансового краху і Вишнівецький палац з майном у 1875-1876 роках за борги був проданий на аукціоні. Маєток придбав І. Толлі, який розпродав палац. Пізніше палац мав низку господарів, які, проте, не дбали про пам’ятку. Ще один власник замку П. Демидов багато зробив для його збереження і відновлення.

Напередодні Першої світової війни він продав його графу С. Грохольському. Значних руйнувань палацові споруди і парк зазнали в 20 і 40-х роках ХХ століття. Але, незважаючи на це, архітектурно-ландшафтний комплекс у Вишнівці на сьогодні залишається одним із найвизначніших в Україні.

Замовлення екскурсій у Вишневецькому палаці:

тел: (03550) 3 12 34

КредитНі
ДоставкаНі
Товари та послуги, які пропонує фірмаТовари та послуги Вишневецький замок (екскурсії)
Роздрукувати купон знижки
(тільки для зарестрованих користувачів)
Швидкий перехід до категорії

Регіони
Аляска
Березовиця
Дружба
Канада
Кемпінг
Новий світ
Промисловий
Ринок
Сонячний
Східний
Тернопільська обл.
Тернопільський р-н.
Центр